Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna NR 3

A- A A+

Praca z dzieckiem w domu

DRODZY  RODZICE 

   W obliczu zagrożenia epidemiologicznego wszyscy stanęliśmy przed nowym wyzwaniem dotyczącym naszych dzieci i nas samych. Jak przetrwać ten trudny czas, co robić z dziećmi będąc zamkniętym w „w czterech ścianach” swojego mieszkania, jak poradzić sobie z negatywnymi emocjami, które wywołuje sytuacja pandemii?

Oto kilka porad:

  1. Drodzy Rodzice pamiętajcie, że czas, który jest Wam teraz dany może się już nigdy w życiu nie powtórzyć – spróbujcie go dobrze wykorzystać. Samo „bycie” z dziećmi jest już wielkim darem, czas się zatrzymał i poświęćcie go swoim dzieciom.
  2. Emocje związane z zagrożeniem, poczucie strachu, lęk przed zarażeniem są naturalne i nauczcie się o tym mówić swoim najbliższym. Jednocześnie mówcie o uczuciach, które żywicie do najbliższych, nie wstydźcie się słowa „kocham” w stosunku do swoich dzieci i najbliższych.
  3. Czas, który macie niech będzie czasem wspólnie spędzonym. Unikajcie ciągłego oglądania telewizji, słuchania wiadomości „bez przerwy”. Wróćcie do rodzinnych gier /mogą to być gry planszowe/, do wspólnie wypełnianych obowiązków. Niech dzieci w pełny sposób uczestniczą w życiu domowym /wspólne przygotowywanie posiłków a potem wspólne ich spożywanie, sprzątanie itp./.
  4. Zwróćcie uwagę swoją i swoich dzieci na potrzeby najbliższego otoczenia. Być może za ścianą jest sąsiad, który potrzebuje Waszej pomocy? Może trzeba mu ugotować ciepły posiłek, może zrobić zakupy? Uwrażliwiajcie dzieci na potrzeby otoczenia. Jest to egzamin nas wszystkich, egzamin naszego człowieczeństwa i nie bójcie się być aktywni.
  5. Wróćcie do wspólnego czytania z dziećmi. Jeśli dziecko jest młodsze możecie poświęcić codziennie przynajmniej pół godziny na czytanie książki, z dzieckiem starszym możecie czytać wspólnie, na zmianę.
  6. Jeśli dziecko ma trudności w nauce – teraz jest czas, żeby powoli i systematycznie wszystko powtarzać i utrwalać. Drodzy Rodzice pamiętajcie tylko o jednym - systematyczność pracy teraz zależy wyłącznie od Waszej samodyscypliny! Powtarzanie i utrwalanie to czasem żmudna i trudna praca, ale …..dacie radę!
  7. Komputer jest obecnie niezbędnym narzędziem edukacyjnym, jednakże sprawujcie kontrolę nad tym, co dziecko robi i ograniczcie do minimum pracę na urządzeniach mobilnych.
  8. Utrzymujcie stały kontakt telefoniczny ze swoimi najbliższymi. Dzieci też niech będą współodpowiedzialne za swoich dziadków-mogą też dzwonić, rozmawiać z rodziną. Pamiętajcie, że jest to czas ponownego budowania więzi rodzinnych.
  9. W przypadku pytań i niedomówień dotyczących pracy dydaktycznej z dziećmi służymy Wam ustną pomocą. Wystarczy zadzwonić do poradni i my się z Wami skontaktujemy.
  10. Służymy również profesjonalną pomocą psychologiczną. Jeśli macie jakieś problemy i sami nie jesteście w stanie sobie z nimi poradzić prosimy również o kontakt telefoniczny:

            Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczne Nr  3    tel. 91 422 78 83

                                                      

                                                                                        opracowała pedagog Izabela Kopeć

OD 04.05.2020r.

PORADNIA PSYCHOLOGICZNO-PEDAGOGICZNA NR 3

WZNAWIA DZIAŁALNOŚĆ STACJONARNĄ

 

Dostępność do Poradni możliwa również za pośrednictwem środków

komunikacji elektronicznej i telefonicznej

  e- mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

nr telefonu: 91 42 27 883

 

Szanowni Państwo, w związku z pandemią prosimy o zapoznanie się z poniższą procedurą mającą na celu zapobieganie, przeciwdziałanie COVID-19.

 

PROCEDURA PORADNI PSYCHOLOGICZNO- PEDAGOGICZNEJ NR 3 NA CZAS PANDEMII

1. Wizyty klientów są umawiane na konkretną datę i godzinę, z podaniem numeru gabinetu i innych niezbędnych informacji, 
2.  W poradni przyjmowane sa tylko osoby zdrowe, bez objawów chorobowych sugerujących chorobę zakazna.  Dzieci zakatarzone, kaszlące, z podwyższoną temperaturą   będą odsyłane .
3.  Po wejściu do budynku należy skorzystać z  płynu do dezynfekcji rąk.
4.  Pracownik poradni sprawdza temperaturę każdej osobie wchodzącej do budynku . Jeśli temperatura wskazywać będzie 37 stopni lub więcej  osoba  niezwłocznie opuszcza placówkę .
5. Na terenie poradni obowiązuje noszenie maseczki., z wyłączeniem;
        a) dziecka do ukończenia 4 roku życia
        b) osoby, która nie może zakrywać ust i nosa z powodu stanu zdrowia, niepełnosprawności intelektualnej w stopniu umiarkowanym,   
          znacznym albo głębokim lub osoby mające trudności w samodzielnym zakryciu lub odkryciu ust.
6.  Rodzic wraz z dzieckiem  kieruje się bezpośrednio do wyznaczonego gabinetu., na określoną godzinę.
7.  Przed wyjściem do gabinetu psychologa/pedagoga/logopedy dziecko i rodzic mogą umyć ręce  mydłem i wodą wg. umieszczonej instrukcji prawidłowego mycia rąk. Łazienka znajdują się na parterze,  umywalka na pierwszym piętrze.
8.  Przed rozpoczęciem wizyty rodzic w gabinecie składa oświadczenie o zapoznaniu się z procedurą i ewentualnym ryzykiem oraz, że nie jest objęty kwarantanną i nie przebywa z domownikami objętymi kwarantanną.
9.  Na czas badania dziecka rodzic opuszcza poradnię i wraca o określonej godzinie. W sytuacji pozostania na ternie poradni przestrzega zasadę; jedna osoba na piętrze.
 
 Informacja;
Zaleca się komunikację elektroniczną  i telefoniczną , w szczególności  dotyczącą ustalania  i odwoływania wizyty .
 
 

Indywidualny kontakt  mailowy z pracownikiem:

>>Kliknij Tutaj<<

 

Zachęcamy do zapoznania się z artykułami znajdującymi się w zakładce „WAŻNE INFORMACJE ” 

 

 

 

                     

 

Copyright by Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. © 2017. All Rights Reserved.